top of page

Sürdürülebilir Turizm

Sürdürülebilir Turizm

sürdürülebilir.jpg
Surdurulebilir-Bir-Gelecek-Icin-Geri-Donusum.jpg

Sürdürülebilir Turizm Belgemiz

Palmetto Resort Hotel olarak, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir turizm uygulamalarımızın bir göstergesi olarak, “Türkiye Sürdürülebilir Turizm Standardı” 1. Aşama Belgesi’ni almış bulunmaktayız.

 

Belgemiz Hakkında

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı tarafından önerilen bu 1. Aşama Belgesi, ISOQAR Belgelendirme Ltd. Şti. tarafından düzenlenmiş ve TÜRKAK tarafından akredite edilmiştir. Belgemiz, Türkiye Sürdürülebilir Turizm Standardı, Versiyon 1.0, 19 Mayıs 2022’de belirtilen gerekliliklere göre yapılan denetim sonucu verilmiştir. 

Neden Önemli?

 

Bu belge, çevresel sürdürülebilirlik, toplumsal sorumluluk ve ekonomik sürdürülebilirlik alanlarında attığımız adımların bir sonucudur. Misyonumuz, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına sürdürülebilirlik ilkelerine sadık kalarak, hem misafirlerimize hem de çevreye karşı sorumluluklarımızı yerine getirmektir.Palmetto Resort Hotel olarak, sürdürülebilir turizmi desteklemeye ve çevreye duyarlı uygulamalarımızı artırmaya devam edeceğiz. Bu yolda bizlere destek olan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.

Belgemizin detayları için ;

  • Evcil hayvan sahibi misafirlerin otel genel alanlarında ve çevresinde evcil hayvan gezintileri sonrası gerekli ihtiyaç temizlikleri konusuna özellikle hassasiyet göstermeleri beklenmektedir.

  • Evcil hayvana ait düzenli veteriner kayıtlarını gösterir sağlık belgesi, aşı kağıdı, vb. evrakların konaklama esnasında evcil hayvan sahibi misafirin yanında olması ve otelin talebi durumunda otel yönetimine sunulması beklenmektedir. İlgili evrakların eksikliği durumunda evcil hayvanlar otele kabul edilememektedir.

  • Evcil hayvanlar misafirlerin kullanıma sunulan ürün ve hizmetlerden yararlanamazlar (havlu, tabak ve bardak gibi).

  • Oda temizliği esnasında evcil hayvanın oda dışında ya da oda içinde sahibi ile ve tasmalı olması gerekmektedir.

  • Otel, oda ve tüm otelde konaklayacak evcil hayvan sayısını kısıtlama hakkına sahiptir.

  • Yönetim, Palmetto Resort Hotel’in evcil hayvan dostu politikalarına uymayan misafirlere hizmeti reddetme hakkını saklı tutar.

bottom of page